Valley of Fire, Nevada

W moich zbiorach zdjeciowych znalazlam niepublikowane jeszcze zdjecia z Doliny Ognia w Nevadzie. Zdjecia zostaly zrobione podczas powrotu z wycieczki do Wielkiego Kanionu. Po mimo uplywu dwoch lat, dzieki zdjeciom pamietam dokladnie wszystko ze szczegolami. Wlasnie za to najbardziej uwielbiam zdjecia.

Valley of Fire State Park
Jest to najstarszy park stanowy w Nevadzie o powierzchni 17,000 hektarow!
Ziemie te uzytkowaly starożytne ludy Pueblo, znane także jako Anasazi, którzy byli rolnikami z pobliskiej wyżyny Moapa Valley. 
Czasy ich uzytkowania tego terenu zostaly datowane od 300 pne do 1150 roku ne.
Wizyty tego terenu ludow Pueblo polegaly glownie na  polowaniu, zbieraniu żywności oraz ceremoniach religijnych. 
Jednak niedostatek wody, ograniczak ich pobyt w tym rejonie. 
Kilka dobrych przykładów sztuki naskalnej (petroglify) pozostawione przez te starożytne ludy można znaleźć w kilku miejscach w parku.
Valley of Fire Road
Valley of Fire Road, to główna droga ciagnaca sie przez park o dlugosci 10,5 mil (16,9 km), droga łączy wschodnie i zachodnie wejścia do parku. 
Został wyznaczony jako Nevada Scenic Byway dnia 30 czerwca 1995.
Valley of Fire jest popularnym miejscem do fotografowania dla reklam samochodowych i innych fotografii komercyjnych.
Elephant Rock
Jesli tereny te wydaja Wam sie znajome,
 to mozecie je znac z teledysku Lana Del Rey -  "Ride" -ktory byl filmowany wzdluz parku.

3 komentarze:

Marta K pisze...

Boże ! Jak tam pięknie !

PannaAnna pisze...

pamiętam jak tam skakałyśmy do zdjęcia :) mam wrażenie jakby to było parę tygodni temu a nie dwa dwa lata! :P

Anonimowy pisze...

Dzień dobry,

Twojego maila zauważyłem na Twoim blogu.
Piszę do Ciebie w związku z następującą kwestią:
Zamierzam zorganizować konferencje w Toruniu na temat programu au pair - termin konferecji - późny październik, listopad. Miałem kontakt z dziewczyną, która była au pair w Hiszpanii i Anglii ale teraz wyjechała za granice na dłużej i nie mam z nią kontaktu. Tak więc na razie jestem sam (byłem au pair dwa lata w Anglii) - ale cały czas szukam osoby z rejonu, które chciałyby się podzielić swoim doświadczeniem.
Chciałbym, przedstawić program au pair na przykładzie kilku krajów, nie tylko Anglii, dlatego Twoja pomoc i wsparcie będzie nieocenione :) Organizowałem już podobną konferencję na moim byłym Uniwersytecie w Cieszynie - w zeszłym roku, przy okazji jak byłem w Polsce - i zauważyłem, że jest duże zainteresowanie tym tematem.
Jeśli znasz osoby, które były au pair w innych krajach (a są z Torunia, okolic, lub tutaj studiują) i możesz podać mi na nie namiary - ew. na ich blogi - zauważyłem, że wiele au pair prowadzi blogi ;) - to będę bardzo wdzięczny :)
Jeśli byłabyś zainteresowana uczestnictwem w takiej konferencji - mogę znaleźć dla Ciebie nocleg w Toruniu za darmo - lub chciałabyś zorganizować podobną w swoim mieście to daj znać - chętnie pomogę.
Mój mail: michalp1986@interia.pl

Miłego dnia życzę,
Michał P.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Incessant Journey , Blogger